På denna webbplats använder vi cookies.
Genom att fortsätta vara inne på webbplatsen godkänner du hur vi använder cookies. Här får du mer information och vilka inställningar du kan göra

Fackliga organisationer

Swedavias fackliga organisationer.

För mer information om våra fackliga organisationer inom Swedavia AB kontakta gärna:

SEKO – Facket för Service och Kommunikation

Lars Andersson, ordförande, 010-109 31 97, 070-894 10 72, lars.andersson@swedavia.se
Agne Lindbom, 010-109 10 72,  070-891 68 14, agne.lindbom@swedavia.se

ST

Robert Olsson, ordförande, 010-109 49 25, 070-303 49 26, robert.olsson@swedavia.se
Michael Siönäs, 010-109 10 71, 070-968 52 89, michael.sionas@swedavia.se

Ledarna

Daniele Gulino, ordförande, 010-109 00 46, 070-922 74 01, daniele.gulino@swedavia.se

SACO

Damian Choroszy, ordförande, 010-109 32 42, 070-894 10 13, damian.choroszy@swedavia.se
Thomas Isberg, vice ordförande, 010-109 00 53, 070-210 29 96, thomas.isberg@swedavia.se